Zveme vás na společné setkání občanů u příležitosti 1. Máje, které pořádá pražská krajská organizace KSČM na Střeleckém ostrově 1. května od 10.00 hodin.
Možná si vzpomínáte na kauzu sídliště Písnice, jehož nájemníci dlouhé měsíce bojovali za to, aby mohli v klidu bydlet ve svých domovech. Původně šlo o podnikové byty z 80. let pro zaměstnance převážně energetických závodů.
Pod pomyslnou pirátskou vlajkou vyrazila pražská koalice (Piráti, Praha sobě, Spojené síly pro Prahu-TOP 09, STAN) do světa. Dlužno říci, že za nemalé peníze obyvatel Prahy.
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu, svazu nezapůjčí dokonce ani sál. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem.
To, co 11. září 2001 stalo doopravdy – a kdo tahal za nitky toho masakru – se s erárním výkladem míjí velkým obloukem. Ten groteskní švindl popírá zákony fyziky. Znectily ho i tucty prominentních akademiků.
Poslanec Daniel Korte, člen TOP 09, dříve též ODA a Strany konzervativní smlouvy, klasický filolog, překladatel a podnikatel v oboru zpracování železného odpadu, rád kontroluje a vyšetřuje. A také poučuje a známkuje.
Není vše špatné, co bývalo kdysi samozřejmostí. Ať už to bylo právo na práci, které je zakotveno v ústavě, či téměř soběstačnost v potravinářské produkci. Dnes skomírají na úbytě mnozí pěstitelé, producenti mléka a vepřového masa.
Letošní rok je rokem, kdy můžeme obhájit svoji práci v rámci krajských voleb. Právě toto téma by mělo být dnes zájmem všech, kteří se ocitli na kandidátkách KSČM pro krajské volby.
Letošní léto je ve znamení teroristických útoků a strachu z toho, co nás čeká nejen v zahraničí. Masakr v Nice je natolik závažný, že je třeba se velmi zamyslet nad tím, co nás ještě může potkat. Terorismus nezná hranice a útočí skupiny i jednotlivci.
Kabinet našeho premiéra je prostoupen kouzly. Nic jiného nemůže člověka napadnout, když dostane odpověď datovanou šest dní předtím, než dorazil dopis, v němž byly otázky.
Jsou tady prázdniny, na které se děti tolik těšily. Poslední průzkumy ukazují, že šest z deseti dětí prožije větší část prázdnin doma. Má to různé důvody.
V poslední době se hovoří o zdanění tzv. církevních restitucí, s kterým jako první přišli komunisté, neboť každý příjem se má přece danit, natož dar. Pak s tou myšlenkou přišel i Jihočeský kraj a tak se tato otázka projednávala i u ostatních krajů.
Strach politiků z občanů je enormní. Začínáme čím dál častěji slýchat, že referendum je něco špatného a lidem by se neměla dát možnost rozhodovat takovýmto přímým způsobem. Občany označují někteří politici za aktivisty a nepřejí si, aby o něčem důležitém rozhodovali.
Vzhledem k současným událostem v souvislosti s vyjednáváním o dohodách TTIP, CETA, TiSA a dalšími dohodami se třetími zeměmi vypracovala frakce Evropského parlamentu GUE/NGL dokument shrnující představu frakce o tom, jak by mělo vyjednávání o dohodách vypadat a jak&aacu